Výchovný poradca

Mgr.Lenka Ďurišová

Konzultačné hodiny: pondelok 9:00-11:00

Čo robí výchovný poradca?

• Poskytuje metodickú a informačnú pomoc žiakom a ich zákonným zástupcom pri riešení osobných, osobnostných, výchovných a vzdelávacích problémov v rámci kompetencie výchovného poradcu.
  • Zabezpečuje vyšetrenie u kontaktného psychológa a špeciálneho pedagóga.
  • Poskytuje pravidelný servis informácií a konzultácií v oblasti výberu povolania so žiakmi a ich zákonnými zástupcami.
  • Zvoláva rodičovské pre žiakov 9.ročníkov k voľbe povolania, rodičov informuje o prijímacom konaní.
  • Spolupracuje so školským výpočtovým strediskom, strednými školami, centrom pedagogicko-psychologického  poradenstva, úradom práce, vedením školy.
  • Organizuje exkurzie na vybrané stredné školy
  • Pripravuje a realizuje vstupné doklady a prihlášky žiakov na stredné školy

Prijímacie konanie na šk.rok 2024/25

Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku za žiaka na riaditeľstvo strednej školy do 20.3.2024. Za včasné doručenie prihlášky (s prípadnými prílohami) zodpovedá rodič! Prihlášku podpisujú obaja rodičia. Žiaci, ktorí boli vzdelávaní formou integrácie, k prihláške prikladajú aj správu z CPP (nie staršiu ako 2 roky).

Zoznam odborov, ktoré vyžadujú potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti: odbory_-zdravotna_sposobilost.pdf

Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti: lekarske_potvrdenie.docx

Termíny prijímacích skúšok:terminy_prijimacich_skusok.pdf

Prehlásenie zák.zástupcov: pis.vyhlasenie_-podpisovnie_prihlasky.pdf

Zoznam škôl zameraných na prírodu: https://www.chovatelahospodar.sk/tema/zoznam-strednych-skol-zameranych-na-prirodu

Testovanie 9:

Celoslovenské Testovanie  9 sa uskutoční 20.3.2024 (SJL, MAT). Náhradný termín - 4.4.2024.

Bližšie informácie: https://www2.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/testovanie-9

• Základná škola s materskou školou, Dolná Poruba 88
    Dolná Poruba 88